← Створення компанії: Великобританії

Створення компанії
PLC у Великобританії

Компанія PLC є дуже поширеним товариством з обмеженою відповідальністю для середніх і великих британських компаній. Навіщо створювати компанію PLC у Великобританії? Чому саме його? Давайте дізнаємося про вимоги, переваги та реєстраційні пакети, які пропонує GR Morgan Formations.

Компанії PLC у Великобританії

PLC (Public Limited Company) – це товариство з обмеженою відповідальністю, яке залучає капітал, пропонуючи свої акції громадськості. Його відповідальність обмежена акціями. Акції належать акціонерам, відповідальність яких обмежується вартістю їхніх акцій, а директор є особою, відповідальною за управління компанією.

Цінні папери PLC торгуються на фондовій біржі, тому їх можна купувати і продавати. Компанія може пропонувати акції та облігації громадськості, якщо їх випуск супроводжується проспектом емісії.

PLC створюється так само, як і приватна компанія з обмеженою відповідальністю (Private Limited Company): обидві компанії повинні мати установчі документи, які відповідно до закону повинні бути подані до Реєстраційної палати і визначати порядок управління компанією.

Як працює PLC

Існують дещо інші вимоги до структури публічної компанії, яка повинна мати щонайменше двох директорів і секретаря компанії. На відміну від публічного акціонерного товариства, ПЛК регулюється більш специфічними правилами: всі ПЛК не можуть користуватися виборним режимом або можливістю приймати рішення за допомогою письмових резолюцій, вони мають суворіші правила щодо виплати дивідендів, а директори повинні дотримуватися кодексів корпоративної етики.

За законом, підприємці, які бажають створити ПТК, повинні відповідати наступним вимогам до капіталу:

 • Статутний капітал £ 50,000 або більше
 • Розподілені акції вартістю £ 50,000
 • 25% кожної виділеної частки має бути повністю сплачено

Правила лістингу визначають, де і як PLC може стати компанією, що котирується на біржі, а Міський кодекс про поглинання та злиття регулює діяльність PLC з продажу, поглинання та злиття.

PLC може створювати і випускати акціонерний капітал в іншій валюті за умови, що прийняті всі необхідні рішення і виконана вимога про наявність мінімального акціонерного капіталу в розмірі 50 000 фунтів стерлінгів.

PLC у Великобританії може мати кілька форм:

 • Listed Company – Компанія, що пройшла лістинг, тобто публічне акціонерне товариство, цінні папери якого допущені до торгів на регульованому ринку Великобританії. Акції повинні мати стандартний або преміальний лістинг у списку Управління з фінансового нагляду (FCA).
 • Quoted Company – Компанія, що котирується, компанія, що котирується, описана в Законі як PLC, акції якої включені до офіційного списку FCA і допущені до торгів, офіційно зареєстровані в ЄЕЗ, або акції, допущені до торгів Нью-Йоркською фондовою біржею на NASDAQ.
 • Traded Company – Компанія, що котирується на біржі (Traded Company) – компанія, що котирується на біржі, визначена законодавством Великобританії в декількох значеннях: як компанія, зареєстрована у Великобританії, акції якої допущені до торгів компанією або від її імені на регульованому ринку Великобританії або на регульованому ринку ЄС, або як компанія, зареєстрована у Великобританії, цінні папери якої допущені до торгів на регульованому ринку Великобританії.
 • Unquoted Traded Company – Компанія, що не котирується на біржі – компанія, зареєстрована у Великобританії, акції якої допущені до торгів на регульованому ринку Великобританії або регульованому ринку ЄС компанією або від її імені.

Структура

Структура PLC складається з наступних елементів:

 • 2 директори та 1 секретар компанії з попереднім досвідом роботи за англійським правом та/або відповідною кваліфікацією
 • Зареєстрований та адміністративний офіс у Великобританії
 • Щонайменше 1 акціонер з часткою будь-якої вартості

Директорами можуть бути фізичні або юридичні особи будь-якої національності і не обов’язково повинні проживати у Великобританії. У більшості ПЛК директори також є акціонерами.

Секретар компанії призначається компанією, може бути фізичною або юридичною особою будь-якої національності і не повинен проживати у Сполученому Королівстві. Роль секретаря не може обіймати жоден з директорів.
Секретарем компанії може бути будь-яка особа, яка володіє наступними знаннями та навичками:

 • Обіймав посаду секретаря, помічника або заступника секретаря
 • Обіймав посаду секретаря публічної компанії протягом щонайменше 3 – 5 років до призначення на посаду
 • Вміє досконало виконувати свою роль секретаря
 • Є членом однієї з таких організацій: Інститут присяжних бухгалтерів Англії та Уельсу, Інститут присяжних бухгалтерів Шотландії, Інститут присяжних бухгалтерів Ірландії, Інститут секретарів та офіцерів, Чартерна асоціація сертифікованих бухгалтерів (Chartered Association of Certified Accountants), Чартерний інститут управлінських бухгалтерів (Chartered Institute of Management Accountants) або Чартерний інститут державних фінансів та бухгалтерського обліку (Chartered Institute of Public Finance and Accountancy).

Вимоги

Публічні компанії повинні мати зареєстровану офісну адресу у Великобританії. Компанія повинна мати щонайменше двох співробітників, фізичних або юридичних осіб будь-якої національності, які не повинні проживати у Великій Британії.

На додаток до того, що було згадано в попередніх пунктах, варто уточнити вимоги до акціонерного капіталу PLC: мінімальний статутний капітал становить 50 000 фунтів стерлінгів, але до початку діяльності компанії необхідно випустити акції мінімальною вартістю 50 000 фунтів стерлінгів і сплатити одну чверть номінальної вартості акцій разом з повною премією (£ 12.500).

Класи акцій – звичайні, за винятком певних обставин, які дозволяють компанії продавати або купувати привілейовані акції, різні, що викуповуються з правом або без права голосу. У разі ліквідації необхідно сплатити всі £ 50.000.

Переваги

Основною перевагою публічного товариства з обмеженою відповідальністю є можливість доступу до нових інвесторів та бірж, де можна залучити капітал, продаючи свої акції публічно. Ця велика перевага супроводжується можливістю запропонувати інвесторам певну суму грошей, оскільки інвестори можуть швидко продати свої акції.

Крім того, якщо PLC має намір розширити свій бізнес, він може випустити акції для громадськості для фінансування таких видів діяльності, як: придбання нового майна, виплата боргів, запуск нового проекту, для активної участі в науково-дослідницькій діяльності або для створення нового бізнесу.

Нарешті, присутність на фондовій біржі додає довіри до компанії і дозволяє їй залучати нових потенційних інвесторів, а ПЛК часто вважаються усталеними компаніями з більш надійним інвестиційним профілем.

Фіскальний менеджмент

PLC сплачує корпоративний податок у Великобританії на основі звітності, поданої до Королівської податкової та митної служби та Реєстраційної палати.
Всі компанії зобов’язані подавати обов’язкову звітність до Реєстратора компаній та Королівської податкової та митної служби. ПЛК повинен подавати свою звітність протягом 6 місяців з дати складання звітності, а у разі запізнення буде накладено штраф.
Документи, які необхідно подати щодо рахунків компанії, є наступними:

 • Звіт директорів, підписаний директором або секретарем компанії
 • Баланс, підписаний директором
 • Звіт про прибутки та збитки
 • Будь-які примітки або баланс групи

Наші пакети

Бронза
 • Реєстрація PLC в Companies House
 • Призначення директора
 • Призначення кваліфікованого секретаря

Від £150.00

Запитайте зараз

Срібло
 • Реєстрація в Реєстраційній палаті
 • Призначення директора
 • Секретар з питань призначення
 • Юридична адреса
 • Переадресація повідомлень
 • Відкриття банківського рахунку

Від £750.00

Запитайте зараз

Зверніться за консультацією

Замовте консультацію сьогодні.

Наша команда зв'яжеться з вами якомога швидше.

  Я даю згоду на обробку моїх персональних даних відповідно до Законодавчого декрету 196/2003. *

  [recaptcha]