← Створення компанії: Великобританії

Створення компанії
LTD у Великобританії

Створення компанії з обмеженою відповідальністю (Ltd) у Великобританії є вигідним рішенням для підприємців, які хочуть відкрити або розширити свій бізнес за кордоном. Дізнайтеся, чому варто обрати компанію з обмеженою відповідальністю у Великобританії та які переваги вона має.

Відкриття компанії з обмеженою відповідальністю у Великобританії слід розглядати як можливість для тих, хто бажає скористатися перевагами спрощеної бюрократії та зниженого оподаткування.

Не випадково Великобританія є однією з найпопулярніших юрисдикцій серед наших клієнтів, а також місцем, де ми самі знаходимося.

Товариство з обмеженою відповідальністю: що це таке

Товариство з обмеженою відповідальністю (також Limited) є найпоширенішою організаційно-правовою формою у Великобританії для малих і середніх компаній. Зараз у Великобританії існує понад 4 мільйони компаній з обмеженою відповідальністю, і ця кількість зростає зі швидкістю 500 000 щороку.

Це юридична особа, де власники (відомі як акціонери або члени) не несуть особистої відповідальності за борги, що виходять за межі інвестованого акціонерного капіталу. Це означає, що в разі неплатоспроможності акціонери не зобов’язані сплачувати борги компанії своїми особистими коштами.

Акціонери володіють акціями компанії в обмін на свої початкові інвестиції і мають право на частку прибутку у вигляді дивідендів. Управління компанією покладено на призначену акціонерами раду директорів, яка відповідає за стратегічне керівництво і прийняття операційних рішень.

Переваги

Відкриття компанії з обмеженою відповідальністю у Великобританії пропонує численні переваги для підприємців та інвесторів, які бажають розпочати або розширити свій бізнес:

1. Низькі витрати на реєстрацію та управління

У Великій Британії витрати, пов’язані з компанією з обмеженою відповідальністю, особливо низькі порівняно з типом реєстрації в інших юрисдикціях. Це проявляється не тільки в незначних витратах на реєстрацію, але й у витратах на управління компанією та оподаткування.

В Україні відкрити товариство з обмеженою відповідальністю T.O.B. (Tovarystvo z obmezhenoyu vidpovidalnistyu), скорочено як “LLC“, коштує від 500 до 1500 євро (між нотаріальними зборами та гонораром бухгалтера), тоді як компанія з обмеженою відповідальністю може бути зареєстрована від 18 євро. Але найбільші відмінності виявляються при порівнянні річних операційних витрат.

Установчі витрати: відмінності між українським ТОВ та англійським LTD

Як зазначалося вище, підприємець, який відкриває та управляє ТОВ в Україні, стикається з зовсім іншими початковими та щорічними витратами, ніж той, хто вирішив відкрити компанію з обмеженою відповідальністю в Лондоні. Йому/їй також доведеться регулярно мати справу з ворожою українською бюрократією.

Нижче наведено дзеркальну ілюстрацію основних особливостей двох форм компаній:

Особливість Ltd у Великій Британії Llc в Україні
Процедура Онлайн Нотаріальний акт
Мінімальний капітал Не обов’язково не обмежується
Витрати 18 € від 600 до 710 €
Наступні кроки Ніхто Реєстрація в Торгово-промисловій палаті
Декларація про початок діяльності
Відкриття ПДВ-номера

Насправді, слід мати на увазі, що існує ряд змінних, пов’язаних зі створенням ТОВ, починаючи з розробки статуту і закінчуючи відкриття банківського рахунку.

Ось чому багато компаній, відкритих в Інтернеті, так і не починають працювати. Краще покластися на досвідчену агенцію, таку як наша, яка зможе порадити вам правильні кроки для того, щоб ваш бізнес дійсно почав розвиватися.

Зв’яжіться з нами зараз, заповнивши форму нижче.

2. Управлінські витрати

Управлінські витрати можуть варіюватися залежно від потреб компанії та послуг, якими вона користується. Загалом, вони значно нижчі, ніж у випадку українських зборів.

Особливість Ltd у Великій Британії Llc в Україні
Щорічне управління: витрати da 720 a 2000 €/anno від 600 до 710 €

3. Обмежена відповідальність учасників

Як і в українських ТОВ, в LTD відповідальність партнерів обмежується вкладеним капіталом, що означає, що партнери не несуть особистої відповідальності за борги або збитки компанії.

4. Довіра та репутація

Сполучене Королівство користується високою міжнародною репутацією та довірою щодо створення компаній. Основною причиною цього є прозорість і стабільність британської правової та податкової системи, яка забезпечує сприятливе середовище для ведення бізнесу.

Завдяки сильній підприємницькій культурі та відкритому і конкурентному ринку, Великобританія є ідеальним місцем для стартапів та інноваційних компаній, які прагнуть рости і розвиватися. Все це сприяє позитивному іміджу та високій довірі до англосаксонської країни як місця для створення компанії.

5. Сприятливий податковий режим

Створення компанії з обмеженою відповідальністю в Англії також пропонує сприятливий податковий режим. Зокрема, такі компанії оподатковуються за нижчою ставкою, ніж фізичні особи, що може означати значну економію на податках. Крім того, створення компанії з обмеженою відповідальністю може забезпечити доступ до податкових пільг та сприятливого фінансування, які можуть бути недоступними для інших форм бізнесу.

Особливість Ltd у Великій Британії Llc в Україні
Податки: податок на прибуток 19% ПДФО (з 15 до 18%)

Як відкрити компанію з обмеженою відповідальністю у Великобританії

Процес реєстрації починається з належної оцінки та структурування архітектури компанії. Нижче ми перерахуємо кроки, які необхідно виконати.

1. Оцінка

Першим кроком, безумовно, є попередня оцінка:

 • чи є Великобританія юрисдикцією, яка нам найбільше підходить
 • чи є ТОВ найбільш підходящою формою для створюваної компанії

Якщо причини створення компанії у Великобританії пов’язані з ринковими, діловими або особистими інтересами, немає необхідності розглядати альтернативи. В іншому випадку важливо оцінити інші юрисдикції, які можуть краще задовольнити конкретні потреби новоствореної компанії.

Те ж саме стосується інших типів реєстрації, які пропонує держава Великобританія, а самевід LLP до PLC, від холдингової компанії до філії. Ось чому ми рекомендуємо звертатися до таких фірм, як наша, для проведення початкового брифінгу.

1. Вибір назви компанії

Назва повинна бути оригінальною та унікальною. Тому вона не повинна бути схожою на назви інших компаній або торговельних марок. Це стосується насамперед тих випадків, коли відмінності можна виявити в пунктуації, використанні символів зі схожою фонетикою або додаванні загальних слів.

Крім того, назва не повинна містити делікатних слів або вказувати на зв’язок з урядом чи місцевими органами влади.

2. Вибір директорів та партнерів

Для коректного заповнення заявки необхідно визначити

 • директора
  тобто законного представника компанії
 • акціонерів
  тобто фізичні та юридичні особи, які володіють частками або акціями компанії

3. Доміциляція

Фіскальний штаб, або зареєстрований офіс, – це адреса зареєстрованого офісу компанії, який повинен знаходитися у Великобританії.

Це фізичне місце, куди надсилаються юридичні та податкові документи, такі як повідомлення від державних органів або листи-повідомлення.

Якщо вам потрібна податкова доміциляція, ви можете покластися на нашу компанію. Ми пропонуємо комплексні рішення для віртуального офісу в центрі Лондона, у престижному районі EC3, від 125 фунтів стерлінгів на рік.

4. Підготовка документів

Реєстраційна система Англійської торгової палати вимагає підготовки двох документів: установчого договору та статуту, які повинні бути додані до заяви.

Установчий договір (MOA)

Установчий договір – це офіційний документ, який описує предмет діяльності компанії, тобто основну діяльність, яку компанія має намір здійснювати. Документ також містить інформацію про членів-засновників, які називаються підписниками, та кількість акцій або паїв, на які вони мають намір підписатися.

Установчий договір повинен містити наступну інформацію:

 • Назва та тип компанії
 • Корпоративна мета (основна діяльність)
 • Найменування та адреса підписників (засновників)
 • Кількість акцій, на які підписується кожен учасник, та номінальна вартість кожної акції
 • Заява про те, що засновники бажають створити товариство і зобов’язуються підписатися на акції або частки, зазначені в документі

Article of association

Статут – це установчий договір (AoA). Це документ, який узагальнює внутрішні правила, що визначають, як працює компанія, включаючи правила щодо акцій або квот, членів ради директорів, зборів акціонерів та інших питань, важливих для управління компанією.

Інформація, що міститься в статуті, може включати

 • Назва та тип компанії
 • Порядок поділу та передачі акцій або часток
 • Правила скликання та проведення зборів акціонерів
 • Інформація про повноваження, функції та відповідальність членів ради директорів
 • Процедури голосування та більшість, необхідна для прийняття рішень компанії
 • Правила розподілу прибутків та збитків
 • Процедури призначення, звільнення та заміни членів ради директорів та інших посадових осіб

5. Реєстрація

Після того, як вся необхідна документація буде підготовлена, ви можете розпочати процес реєстрації.

Наша фірма збере документи та надішле їх до Реєстраційної палати, яка протягом 12-24 годин згенерує номер компанії – унікальний код, еквівалентний реєстраційному номеру компанії, що видається Торгово-промисловою палатою України.

6. Відкриття банківського рахунку

Після реєстрації компанії необхідно відкрити банківський рахунок у Сполученому Королівстві для того, щоб компанія почала функціонувати.

Це найскладніший крок, особливо якщо директор компанії не є громадянином Великобританії. Насправді, банки нелегко дозволяють відкрити банківський рахунок.

З цієї причини ми розробили спеціальну послугу допомога у відкритті банківського рахунку у Великобританії, в якому ми самі дбаємо про представлення адміністратора та компанії банку (інтродукцію). Часто без обов’язкової фізичної присутності самого адміністратора.

Чи можна працювати в Україні, використовуючи компанію, зареєстровану у Великобританії?

Почнемо з того: що резидент України може цілком законно відкрити компанію з обмеженою відповідальністю на своє ім’я у Великобританії, як і в будь-якій іншій юрисдикції світу.

При цьому важливо пам’ятати, що це не гарантує автоматично право працювати в Україні або будь-якій іншій країні.

Щоб працювати в Україні, необхідно дотримуватися українського податкового законодавства та правил ведення бізнесу.

Для того, щоб мати можливість працювати на постійній основі, ТОВ не повинно генерувати прибуток в Україні, і в цьому випадку компанія зобов’язана сплачувати податки на прибуток, отриманий постійним представництвом у країні перебування. Вона також повинна бути зареєстрована в торговому реєстрі та виконати всі необхідні бюрократичні формальності. В останньому випадку може мати сенс створити в Україні вторинний офіс – філію.

Що про нас говорять

E.P.

CEO, Togi Ltd

Я, Є.П., як керуючий директор (CEO) ТОВ "Тогі", можу сказати, що знайомий з компанією Capitalite Limited з 2015 року, коли я вирішив довірити свою компанію їхньому професіоналізму. Це група серйозних, здібних і цінних радників, які знаходять правильні рішення навіть у такі складні часи, які ми зараз переживаємо. Всім, хто бажає відкрити Limited у Великобританії або в будь-якій іншій країні світу, я б рекомендував їх без побоювання.

Зверніться за консультацією

Замовте консультацію сьогодні.

Наша команда зв'яжеться з вами якомога швидше.

  Я даю згоду на обробку моїх персональних даних відповідно до Законодавчого декрету 196/2003. *

  [recaptcha]