Великобританія залишається привабливим місцем для створення міжнародної холдингової компанії, оскільки вона не тільки пропонує відносно стабільну правову, політичну та економічну систему, але й має стимулюючий податковий режим і розгалужену мережу податкових угод з іншими країнами світу.
Створення холдингової компанії по той бік Ла-Маншу є чудовим рішенням, оскільки дозволяє працювати в безпечному і добре регульованому середовищі, яке також виграє від мінімальних податків на потоки доходів.
Холдингова компанія – це материнська компанія, створена з метою володіння контрольним пакетом акцій однієї або декількох дочірніх компаній. Холдингова компанія володіє більш ніж половиною акціонерного капіталу інших компаній і контролює конфігурацію ради директорів.
Його основна мета – сформувати корпоративну групу і контролювати операційні компанії, використовуючи їхні переваги. Крім акцій, холдингові компанії можуть володіти правами на активи, нерухомість, бренди, патенти та представляти надійну бізнес-модель. Вони не передбачають продажу товарів чи послуг.
Холдингова компанія функціонує через управлінський нагляд за своїми дочірніми компаніями. Кожна дочірня компанія має власну незалежну адміністрацію, яка керує її повсякденною діяльністю.
Холдингова компанія може обирати та звільняти директорів або менеджерів компаній, а також приймати важливі рішення, наприклад, про злиття або розпад. Керівництво холдингової компанії не бере участі у щоденному процесі прийняття рішень операційними компаніями.
Однією з головних переваг управління холдинговою компанією є можлива економія на податках. Більшість продажів акцій та виплат дивідендів звільнені від оподаткування. Холдингова компанія також буде звільнена від надання послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, якщо її функції включають наступне:
Існує кілька причин, чому наявність холдингової компанії в структурі групи є більш вигідною, ніж наявність незалежної компанії.
Зменшення ризику | Однією з головних переваг є управління ризиками, що розподіляються між окремими компаніями під загальним контролем холдингової компанії |
Захист ресурсів | Холдингова компанія може бути використана для утримання цінних активів компанії, таких як торгові активи або інвестиції в нерухомість |
Податкові пільги | Дивіденди можуть бути перераховані між дочірніми компаніями та холдинговою компанією без виникнення податкових зобов’язань |
Спільні витрати | Якщо кредиторська заборгованість існує в холдинговій компанії, вона списує її на дочірні компанії, щоб розділити витрати між ними |
Ключовим моментом, від якого можуть виграти холдингові компанії, є звільнення від сплати корпоративного податку на прибуток, отриманий від продажу своїх акцій у дочірніх компаніях.
Зазвичай гроші, отримані від продажу акцій дочірньої компанії, підлягають сплаті податку на прибуток, але звільнення від сплати податку на істотну участь (SSE) вступає в силу, коли виконуються наступні умови:
Законодавство Великобританії передбачає податкові пільги для тих, хто хоче розмістити холдингову компанію у Великобританії. Одне з основних звільнень полягає в тому, що компанії з річним оборотом менше £ 10.000.000 не повинні платити податок, тому вони можуть отримувати прибуток дочірньої компанії як неоподатковувані дивіденди. Це дуже привабливі винятки:
Нижче наведено найцікавіші причини, чому найчастіше використовують холдингові компанії:
Окремі юридичні особи забезпечують захист від відповідальності, оскільки борги кожної дочірньої компанії належать їй. Кредитор дочірньої компанії не може претендувати на активи холдингової компанії або іншої дочірньої компанії.
Холдинговій компанії не обов’язково володіти всіма акціями або частками дочірньої компанії. Це дає можливість отримати контроль над іншою компанією та її активами за меншу ціну, ніж придбання всіх акцій дочірньої компанії.
Холдингова компанія з високою фінансовою стійкістю також може отримати доступ до кредитів з нижчою відсотковою ставкою, ніж її операційні компанії, особливо якщо капітал призначений для стартапу або іншого підприємства з кредитним рейтингом. Холдингова компанія може скористатися кредитом і розподілити кошти між дочірніми компаніями.
Він може володіти активами в різних незалежних секторах. Не має значення, якщо власники та менеджери холдингової компанії не знайомі з цією діяльністю, адже кожна дочірня компанія має власний менеджмент для здійснення щоденних операцій.
Стандартна ставка ПДВ у Великобританії становить 20%. Для певних категорій існують знижені ставки в розмірі 5%.
Холдингова компанія може стати платником ПДВ, якщо вона починає надавати послуги, такі як управління своїми дочірніми компаніями. У цьому випадку ПДВ є обов’язковим, якщо оподатковуваний дохід компанії перевищує £ 83.000.
Для того, щоб самостійно зареєструватися платником ПДВ, холдингова компанія, яка буде зареєстрована на ім’я представницького учасника, повинна здійснювати або планувати здійснювати оподатковувані поставки. Холдингова компанія може зареєструватися платником ПДВ разом зі своїми дочірніми компаніями за умови, що хоча б один член групи здійснює оподатковувані поставки.
Холдингова компанія-резидент Великобританії підлягає оподаткуванню з прибутку та доходів, отриманих у всьому світі. Вона сплачує власний податок з отриманого доходу, в той час як її дочірні компанії сплачують власні податки. Основна ставка корпоративного податку у Великобританії на 2021/22 рік становить 19%.