← Створення компанії: Великобританії

Створення компанії
Філія у Великобританії

Реєстрація філії у Великобританії є частиною процесу розширення для іноземних організацій, яким необхідно розширити свій бізнес у Великобританії і які вирішили працювати з місцевими агентами, що діють по всій території Великобританії, здійснюючи бізнес від імені компанії. Як реєструється філія та як вона працює?

Реєстрація філії у Великобританії – це чудовий спосіб створити базу для діяльності у Великобританії, отримати прибуток на британському ринку, а точніше на місцевих ринках, і зосередити увагу на новій цільовій аудиторії.
Розширення бізнесу у Великобританії є більш ефективним з точки зору витрат і накладних витрат, пов’язаних з веденням бізнесу, саме тому багато компаній встановлюють партнерські відносини з місцевими агентствами.

Що таке дочірня компанія у Великобританії

У Великобританії філія юридично вважається продовженням головної іноземної компанії і може укладати угоди та договори купівлі-продажу від імені компанії. Для створення філії необхідно призначити фізичну особу постійним представником, який підписуватиме документи від імені іноземної компанії.
Відкриття філії у Великобританії пропонує іноземним підприємцям ряд переваг, починаючи з можливості виходу на британський ринок, що дозволяє залучити нових клієнтів і підвищити впізнаваність бренду на міжнародному ринку.

Як зареєструвати філію

Щоб зареєструвати філію, необхідно виконати ряд основних кроків, які ми можемо узагальнити в наступному списку:

 • Заповніть форму BR1
 • Додайте завірену копію бізнес-документів мовою оригіналу
 • Додайте завірений переклад документів
 • Додайте копію публічної звітності компанії

Філія підпорядковується правилам, що застосовуються до назв британських компаній: навіть якщо реєстрація відбувається під оригінальною назвою компанії, назва філії не може збігатися з назвою компанії, яка вже зареєстрована в реєстрі, і не може містити делікатних термінів або виразів, не дозволених урядом.

У чому різниця між філією та “Місцем ведення бізнесу у Великобританії”?

Коли іноземна організація хоче розширити свій бізнес у Великобританії без створення юридичної особи, вона може вибрати між відкриттям філії (Branch) і відкриттям місця ведення бізнесу (Place of Business). Останнє є альтернативним рішенням, яке використовується, коли немає можливості зареєструватися як філія. Наприклад, якщо компанія має зареєстрований офіс у Великобританії, вона не є публічним акціонерним товариством, і її бізнес не підходить для створення філії відповідно до чинного законодавства.

Британська філія: дані для відображення в документах

Іноземна компанія повинна вказувати оригінальну назву та країну реєстрації компанії в будь-якій діяльності, що здійснюється у Великобританії. Місцезнаходження компанії повинно бути вказане в усіх документах компанії, таких як рахунки-фактури, офіційні публікації тощо. Наступні дані також повинні бути включені в усі документи компанії:

 • Назва компанії та країна реєстрації
 • Обмежена відповідальність учасників
 • Місцезнаходження та реєстраційний номер дочірньої компанії
 • Зареєструвати особу та державний реєстраційний номер
 • Юридична структура компанії
 • Головний офіс
 • Стан діяльності компанії, що підтверджує, що вона не перебуває у стані банкрутства/закриття

Філія у Великій Британії: вимоги до звітності та розкриття інформації

Companies House завжди повинна бути поінформована про будь-які зміни, що стосуються філії, а представник компанії повинен повідомити нову інформацію протягом 21 дня, подавши одну з наступних форм

Форма BR2 Внесення змін до статуту
Форма BR3 Зміни в інформації про компанію
Форма BR4 Зміна директора або секретаря
Форма BR5 Зміни в даних відділень
Форма BR6 Зміна представника компанії
Форма BR7 Зміна філії, в якій зареєстровані статутні документи та рахунки компанії
Форма 225 Зміна звітної дати компанії, що підлягає подачі звітності

Умови бухгалтерського обліку дочірньої компанії у Великобританії

Якщо філія представляє іноземну компанію, яка була заснована в країні, що за законом вимагає розкриття аудиторської звітності, вона повинна надати копію звітності протягом 3 місяців з моменту її опублікування.
З іншого боку, дочірні компанії, що представляють іноземні компанії, розташовані в країнах, де не вимагається розкриття звітності, повинні надсилати публічну звітність до Реєстраційної палати протягом 13 місяців після закінчення терміну подання річної звітності, відповідно до розділу 700 Закону про компанії 1985 року, з подальшими змінами, внесеними згідно із Законом 1990 року № 440.
Документація, яку необхідно надати, складається з

 • Баланс
 • Понесені прибутки та збитки, що супроводжуються бухгалтерськими примітками

Що відбувається, коли компанія закриває свою філію у Великобританії

Коли компанія закриває філію у Великобританії, до Companies House необхідно надіслати лист-повідомлення, підписаний представником компанії. Після отримання повідомлення всі бухгалтерські, фінансові та інституційні зобов’язання компанії будуть виконані двома способами:

 • Якщо компанія має лише одну дочірню компанію у Великобританії і вона закривається остаточно, файл державного сектору компанії буде закритий негайно
 • Якщо компанія має кілька філій у Великій Британії і закриває лише головну філію, адресу нової філії, де зберігаються статутні документи, необхідно повідомити в Реєстраційну палату.

Зверніться за консультацією

Замовте консультацію сьогодні.

Наша команда зв'яжеться з вами якомога швидше.

  Я даю згоду на обробку моїх персональних даних відповідно до Законодавчого декрету 196/2003. *

  [recaptcha]